Mefhum’da Yeni Dönem

creative writing
Merhaba sevgili okur!
Güzel ve iyiye duyduğumuz muhabbetin yoldaşlığında; yaşanmaya değer bir hayat için gerçek bilginin, fikrin ve yüksek ahlaki duyguların önemini bilerek yeniden karşınızda olmak bizim için tarifsiz bir mutluluk.
Yeniden ve hem de bu kez daha bir iştiyak daha bir gayretle…
Zira fikir üretimine verdiğimiz değer neticesinde, birkaç arkadaş çıktığımız bu yolculuk yeni bir merhaleye erişti artık.
Yeni yazar arkadaşlarımız aramıza katıldı, gün be gün yeni yazar arkadaşlarımız aramıza katılmaya devam ediyor, yeni kategoriler ve yeni çalışma alanları ihdas ediyoruz, her salı ve cuma yeni yazılar yayınlamak sureti ile yayınlarımızı düzenli hale getiriyoruz, çok yakında yayına açacağımız bir lugat oluşturuyoruz… Velhasıl adım adım gerçek bir edebiyat-düşünce atölyesi, gerçek bir bir tartışma ortamı oluşuyor burada.
Biliyoruz bu süreçte hatalarımız da oluyor, yol kazalarımız da… Elbette farkındayız ki daha çok eksiğimiz ve daha çok yolumuz var. Ancak inanıyoruz ki her türlü lümpenleşmeye karşı güzelin, iyinin, gerçek bilginin, gerçek fikrin peşinde olmak bize gerekli enerjiyi verecektir.
Son söz olarak şurada belirttiğimiz temeninimizi tekrar etmek isteriz: Umarız ki bu dergi Cemil Meriç’in dergileri tarif ettiği şekliyle hür tefekkürün bir başka kalesi olur. Umarız ki burada siz değerli okurlarımıza serseri ama taze ve sıcak bir tefekkür sunabiliriz.
En kalbi selam ve sevgilerimizle..
09.10.2018 Ankara
Mefhum Dergi Editör Heyeti
Bize yazın: mefhumdergi@gmail.com


Kategoriler:Editör'den

Etiketler:

2 replies

  1. Biz de yazı gönderebilir miyiz?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: