Mutlu Ol

mutlu oll

Merhaba. Ben Arzu. 18 yaşındayım. Van’ın Erciş ilçesinin çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir köyünde yaşıyorum. Hakkâri Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum. Sıradan bir yaşantım var. Hayatıma sağlık alanından pek devam etmek istemesem de şartların getirdiği zorunluluk ve daha çabuk ayaklarımın üzerinde durmak için sağlık bölümünden devam edeceğim. Bu benim sizlerle paylaştığım ilk yazım olacak.

***

Nefes almak için, mutlu olmak için sayısız neden var aslında. Doğan bir güneş var. Meyve ağaçları var, kitaplar var…  Ve battığı saatten sonra çıkan mükemmel ay bile çok güzel bir neden mutlu olmak için.

Kendimden örnek vereyim: Mesela şu içinde olduğum köy kendimi farklı hissetmeme neden oluyor. Olumlu bir farklılık olduğu kadar olumsuz bir farklılık da… Babam evde çoğu zaman olamıyor çünkü babam çalışmak zorunda. Bu nedenle de bizden çok uzağa gidiyor maalesef. Annem 5. Sınıfa kadar okumuş sadece köyde okuma yazması olan tek kadın. Gönül isterdi ki tüm kadınlar okuma yazma bilsin tüm erkekler okuma yazma bilsin ama ne azim var ne hırs var onlarda. Yaşım geçmiş deyip bir kenara koyuyorlar bu okuma yazma işini. Annem bize umut oluyor. Tam 7 çocuk dile kolay. Evet, yanlış duymadınız 7 kardeşiz biz. Ben bunu okuyan okurlarıma çok uzak bir köyde yaşıyorum. İlkokul arkadaşlarım erken yaşta evlenip çoluk çocuğa karışmışlar ne yazık ki :(.

Can dostum kitaplar. Ders çalışmayı pek sevmem ama kitap okumayı yazı yazmayı çok severim. Bunu okuyan değerli okur belki sana pek olmayacak bir fikir gibi gelecek ama benim en büyük hayalim Türkiye’nin ilk kadın cumhurbaşkanı olmak. Ve en büyük hedefim aç çocuklara umut olmak, onları doyurmak, mutlu  etmek.

İşte benim hikâyem böyle. Sizin çok fırsatlarınız var ve bu fırsatların farkında olduğunuz halde kullanmıyorsunuz. O fırsatlar sizi ayakta tutacak.

Boş şeylere kafa yormak yerine mutlu olmak için kafa yorun. İnanın o acı diye tanımladığınız hislerin bir çoğu gerçekte acı bile değil. Yoldan geçerken gördüğünüz çocuğa gülümseyin,  yardıma muhtaç birine yardımcı olun, sokaktaki hayvanlara karşı duyarlı olun. İnanın o yardımcı olduğunuz varlıkların gözlerinin içine bakınca mutluluklarını göreceksiniz ve o sayede siz de mutluluğu yakalayacaksınız. Bunları yapamıyorsanız müzik dinleyin,  kitap okuyun. Kötü insanlar olduğu kadar güzel insanlar da var bu ülkede. O güzel insanların yaptığı o güzel davranışları takip edin. Hiçbir şey için geç değil. Mutlu olmak için ise asla… Mutluluğu yakalamanız dileği ile… Kucak dolusu sevgilerle…Kategoriler:İnsan ve Toplum Üzerine

Etiketler:, ,

4 replies

 1. Allah gönlüne göre versin.Ümitlerin ve güzel insanlar hep çoğalsın. Sabah çocuklama güzel bir ümit ve ışık için teşekkür ederim

  Beğen

 2. Sınıf arkadaşım Arzu’ya kocak dolusu mutluluklar. Yüreğine sağlık güzel kardeşim🌸

  Beğen

 3. Her şey dilediğin gibi olsun Arzum 🙂

  Beğen

 4. Aferim Arzu kalemine sağlık, yüreğine sağlık. Göstermiş olduğun cesaretten dolayı seni tebrik ediyorum. Kocaman öpüyorum seni i.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: