Hakkımızda

Merhaba sevgili okur,

Mefhum Dergi ile karşınızdayız. Karşınızdayız çünkü lümpenleşmeye karşı edebiyat ve fikriyatın bâki kalacağı ümidini hiç kaybetmedik.

Evet sevgili okur, biz fikir üretiminin en kıymetli üretim olduğunu biliyoruz. Yaşanmaya değer bir hayat için gerçek bilginin, fikrin ve yüksek ahlaki duyguların ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

İşte bu yüzden efkar-ı umumiye ve kültürel hayata naçizane katkı sunmak iştiyakındayız. Bu iştiyakla inşa ettiğimiz mütevazi bir dergidir Mefhum Dergisi. Bir öğrenci dergisidir aynı zamanda.

Burası ayrıca; hem bizim için hem siz değerli okurlarımız için bir açık edebiyat-fikriyat atölyesi, bir düşünce okuludur. Bizim ve yazarlarımızın istidat ve kabiliyetleri ölçüsünde tefekkürün her şubesine açık bir okul. Zira biz istedik ki her yazar arkadaşımız buradaki alan sayesinde kendi entelektüel birikimini rahatça yansıtsın. Burada açık ve etkileşimli bir tartışma alanı meydana gelsin.

Evet sevgili okur lafı fazla uzatmayalım. Çizgimiz, yayın politikamız budur. Umarız ki bu dergi Cemil Meriç’in dergileri tarif ettiği şekliyle hür tefekkürün bir başka kalesi olur. Umarız ki burada siz değerli okurlarımıza serseri ama taze ve sıcak bir tefekkür sunabiliriz. Ve la tevfiki illabillah.

Sevgi ve hürmet ile…

30.10.2017 Ankara

Mehmet Maviş, Ömer Muhtar Şulul

İletişim: mefhumdergi@gmail.com

***

30.10.2018 Ankara

Mefhum 1 yaşında.. Tüm yazar ve okurlarımıza şükran ve sevgilerimizle…


 

%d blogcu bunu beğendi: